Kongres Medycyny Alternatywnej w Baden-Baden.

Wzięłam udział także w tym roku, już po raz dziesiąty w Kongresie Medycyny Alternatywnej ( Medizinische Woche a Baden-Badenhttp://www.medwoche.de ) , który odbywa się co rocznie pod koniec  października  i jest uznawany za jedno z ważniejszych konwencji dotyczących medycyny alternatywnej w Europie ( i być może na całym świecie ). MedWoche_2013_Kongress

Nie jest przypadkiem ,że to wydarzenie jest organizowane w Niemczech, w kraju w którym nie tylko urodziła się homeopatia dzięki  Hahnemannowi, lecz dało i kontynuuje dawać niezastąpiony kontrybut nowych terapii komplementarnych i alternatywnych.  Warto taż przypomnieć o homotossykologii prof. Reckeweg’a, o odkryciach prof. Otto Warburg’a ( który w słynnym wykładzie na konferencji dla noblistów, przedstawił wiele dowodów sugerujących, że główną przyczyną powstania raka jest niedotlenienie tkanek ), o odkryciach prof. Enderlein’a  o transformacji drobnoustrojów pożytecznych w formy szkodliwe ze względu na mutacje  w organizmie i wiele, wiele innych.

Wśród różnych metod leczniczych, które zostały omówione podczas Kongresu są pewne po które sięgam z przyjemnością, ponieważ dają zadowalające wyniki. Jedna z nich jest terapia neuronowa, opracowana kilka lat temu przez braci Hunecke. Pozostałe są oparte głównie na regeneracji uszkodzonych tkanek, dzięki naturalnym preparatom, które w oczekiwaniu na dalszy postęp w dziedzinie leczenia komórek, dążą do wywołania w organizmie zwiększenia i poprawy efektywności w produkcji komórek macierzystych.

Jedna z tych terapii odnosi się do bioaktywnych peptydów (prof. Khavinson ). Druga terapia  oparta jest na preparatach z kwasów rybonukleinowych (RNA), wprowadzona w Niemczech przez prof. Dyckerhoff’a,  wiele lat temu po latach studiów i eksperymentów. Obie te terapie były trudne do znalezienia i bardzo kosztowne.  Mimo tak doskonałych wyników, przestałam polecać je moim pacjentom. Na szczęście właśnie w Baden-Baden, przedstawiono i zilustrowano jak w ciągu ubiegłego roku te kuracje i preparaty poza tym, że zostały wzmocnione pod względem efektywności, to stały się o wiele tańsze. Preparaty są przetwarzane z organów pobranych z hodowli bydła, kontrolowanych i licencjonowanych zgodnie z surowymi przepisami prawa niemieckiego.

Jak na razie są dostępne tylko w niektórych aptekach na terenie Niemiec. Są przygotowywane na podstawie konkretnych wskazań dla każdego pacjenta, przepisywane przez lekarza w odniesieniu do problemów poszczególnych organów i narządów, które chcemy wyleczyć i wzmocnić.

Cdn…

Dr. Fiamma Ferraro dla Salutaris Buteyko Italia.

Tłumaczenie: Piotr Góźdź.

 

Dodaj komentarz