Miesiąc: październik 2016

 

Czy oddech ma wpływ na rytm serca?

„Człowiek rodzi się z pewną liczbą oddechów i uderzeń serca już wcześniej określonych”.
Dla starożytnych mędrców Wschodu prawo to było święte. Wiele dyscyplin takich jak Yoga, Ajurweda i sztuki walki, koncentrują swoje zdrowe praktyki w tym kierunku. Główny nacisk kładą na zmniejszenie tętna i frekwencji oddychania. Im mniej oddechów i uderzeń serca, tym życie będzie dłuższe i zdrowsze.

Wpływ oddechu Buteyko na rytm serca.

Wpływ oddechu Buteyko na rytm serca.

Nadciśnienie tętnicze.
Tkanki ubogie w tlen „wysyłają” impuls do mózgu a ten do serca, aby zwiększyć ciśnienie krwi i uzyskać więcej tlenu w krótszym czasie. Jedną ze strategii jaką nasz organizm ma do dyspozycji by zwiększyć dotlenienie tkanek, to możliwość zwiększenia strumienia tętniczego w celu zapewnienia większego przepływu krwi bogatej w tlen do komórek. I tak w większości przypadków się dzieje. Zatem nieprawidłowe ciśnienie krwi jest wyraźnym sygnałem złego dotlenienia tkanek oraz nieprawidłowego oddychania.
Zmniejszenie częstotliwości oddechów skutkuje zwiększeniem stężenia CO2 w tkankach dzięki czemu krew przekaże większą ilość tlenu a serce zwolni i ciśnienie krwi wróci do normy.
Brzmi to prosto i w rzeczywistości oraz większości przypadków tak właśnie się to odbywa.
Kilka godzin ćwiczeń oddechowych Buteyko, stała kontrola redukcji oddechów oraz unikanie oddechów przez usta, mogą być wystarczające aby doprowadzić ciśnienie do wartości prawidłowych w ciągu kilku dni. Jeśli utrzymamy kontrole nad naszym prawidłowym oddechem, rytm serca pozostanie stabilny bez wzrostów i spadków ciśnienia.
W przypadkach ciężkiego nadciśnienia tętniczego jest konieczna konsultacja medyczna i opieka wykwalifikowanego instruktora podczas wykonywania ćwiczeń.

Jak spowolnić bicie serca?
Osoby ze spoczynkową częstotliwością akcji serca, powyżej 70 uderzeń na minutę w 78% narażone są na wystąpienia chorób serca. Jeśli Twoje serce bije zbyt szybko, może to być oznaką słabej kondycji fizycznej, zbyt dużego stresu lub nieprawidłowego oddechu. Można spowolnić bicie serca poprzez ćwiczenia relaksujące, zmianę stylu życia lub poprzez redukcję i kontrolę oddechu.
Prawidłowego oddechu mogą Państwo nauczyć się na kursach grupowych, które są organizowane cyklicznie w pięciu miastach w Polsce.

Szkolenia z profilaktyki oddechowej metodą Buteyko.

Powakacyjne zainteresowanie metodą Buteyko, przerosło moje oczekiwania. Grono osób zdecydowało się na uczestnictwo w organizowanych szkoleniach oraz na zmianę swojego oddechu na zdrowy i zgodny z naturą.dott-loiacono-emilio-alessio-medico-chirurgo-roma-medicina-chirurgia-estetica-rughe-filler-cavitazione-peso-dimagrire-pancia-grasso-dietologo-cellulite-senologo-pene-hd-grasso-pancia-se6

Coraz większe zainteresowanie szkoleniami skłoniło mnie do rozszerzenia wachlarza spotkań na inne miasta. Z wielką radością pragnę poinformować, że już niebawem metoda Buteyko zagości na zachodzie Polski ( Poznań ) oraz na Podkarpaciu ( Rzeszów ).
Biorąc pod uwagę duże zainteresowanie szkoleniami w wyżej wymienionych miastach, osoby zainteresowane zapraszam do wypełnienia już dziś formularza zgłoszeniowego.
Zapraszam na szkolenia grupowe z profilaktyki oddechowej metodą Buteyko. Są one jednodniowe i trwają od 6 – 7 godzin.
Terminy szkoleń:
Poznań:
26.11.2016
Rzeszów:
03.12.2016
Lublin:
01.10.2016
29.10.2016
19.11.2016
Wrocław:
08.10.2016
05.11.2016
Warszawa:
15.10.2016
12.11.2016
Koszt szkolenia grupowego – 490 zł ( od osoby )
Na szkolenie można zapisać się dzwoniąc pod numer 787 308 550 bądź pisząc na: info@metoabuteyko.pl
Zapisy są możliwe również na stronie www.metodabuteyko.pl
Piotr Góźdź

Powakacyjne szkolenia z profilaktyki oddechowej metodą Buteyko.

 

Okres wakacyjny nieubłaganie dobiega końca. Wyjeżdżamy na urlop z przekonaniem, że naładujemy akumulatory, wypoczniemy i nabierzemy energii.

Szkolenia Buteyko.

Szkolenia Buteyko.

Niestety kiedy urlop mija, a my wracamy do codziennych obowiązków, często okazuje się, że zamiast spodziewanego dobrego nastroju i zapału do pracy, wpadamy w przygnębienie i poczucie braku sił. Co gorsza, często utrzymuje się ono całymi tygodniami, uniemożliwiając nam normalne funkcjonowanie.
Po wakacjach miało być wspaniale i mnóstwo energii do pracy. Zamiast tego jest psychiczny dół, depresja i stres.
Kursy oddechowe metodą Buteyko, uczą jak radzić sobie ze stresem ale także z astmą, nadciśnieniem, bezdechem nocnym i z wieloma innymi schorzeniami.
Zapraszam na szkolenia grupowe z profilaktyki oddechowej metodą Buteyko. Są one jednodniowe i trwają od 6 – 7 godzin.
Szkolenia odbywają się w:
Warszawa
03.09.2016r.
24.09.2016r.
Wrocław
17.09.2016r.
08.10.2016r.
Lublin
01.10.2016r.
Koszt szkolenia grupowego – 490 zł ( od osoby )
Na szkolenie można zapisać się dzwoniąc pod numer 787 308 550 bądź pisząc na: info@metoabuteyko.pl
Zapisy są możliwe również na stronie www.metodabuteyko.pl
Życzę miłego powrotu do powakacyjnej codzienności.
Piotr Góźdź