O mnie

Od 32 lat pracuję w zawodzie instruktora pływania i ratownika wodnego.
Zawsze wierzyłem, że inwestycja w swoje ciało, praca nad kondycją fizyczną zaprocentuje po latach dobrym zdrowiem i samopoczuciem. Jednak praca z młodzieżą i dorosłymi uświadomiły mi, z jakimi problemami zdrowotnymi musimy radzić sobie na co dzień. To skłoniło mnie do zgłębiania medycyny naturalnej i tradycyjnej medycyny chińskiej.

Ponieważ przez ostatnie 22 lata mieszkałem we Włoszech, to tam ukończyłem trzy letni kurs masaży refleksologicznych stóp w On Zon Su School w Rzymie ( 2009 – 2012 ) pod kierunkiem lekarza medycyny chińskiej dr Ming Wong C.Y. Ucząc się tej starochińskiej metody zrozumiałem, że należy postrzegać organizm człowieka jako całość, gdyż jest to kluczem do rozwiązywania kłopotów zdrowotnych. Chorobę należy leczyć identyfikując i eliminując jej źródło, a nie uśmierzać jej objawy.

Jako dyplomowany refleksolog ostatnie 6 lat poświęciłem na praktykowanie refleksologii stóp ( metodą On Zon Su ), refleksologii twarzy i głowy ( metodą Inge Dougans ), linfodrenażu, moxibustione ( leczenie ciepłem ) oraz masażu tkanek głębokich. W uprawianej reflekslogii zainteresowała mnie jej skuteczność i wszechstronność. (www.riflessologia.it.gg)

Dzięki znajomości wspomnianych technik Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i dyplomowi refleksologa z On Zon Su School w sierpniu 2014r zostałem członkiem Polskiego Towarzystwa Tradycyjnej Medycyny Chińskiej

Moje doświadczenia z klientami we Włoszech i pozytywne rezultaty stosowanych przeze mnie masaży skłoniły mnie do odkrywania innych technik polepszających funkcjonowanie ludzkiego organizmu.

Od 2010 roku pod kierunkiem dr Fiammy Ferraro poznawałem metodę oddychania dr Buteyko. Asystując w wielu wykładach organizowanych przez dr Ferraro w Mediolanie i Rzymie uświadomiłem sobie, jak wiele błędów popełniamy oddychając i jak mało rozpowszechniona jest ta metoda w Polsce i na świecie. Miałem to szczęście, że pod opieką dr Ferraro korzystałem i miałem dostęp do wielu jej publikacji, książek i wykładów dotyczących metody Buteyko.

W lutym 2013 roku ukończyłem kurs dla instruktorów Buteyko w Mediolanie według wytycznych Fundacji Salutaris Buteyko Italia pod kierunkiem dr Ferraro. Rok później otrzymałem dyplom, oraz wszelkie kwalifikacje do prowadzenia indywidualnych kursów metody Buteyko. Tym samym zostałem wpisany na listę instruktorów.

Oczywiście Metodę Buteyko stosuje na sobie, obserwując swoje postępy zdrowotne, nawet podczas udziału w maratonach i półmaratonach biegowych. Prawidłowe techniki oddychania stosuję w życiu codziennym, podczas nauki pływania, jazdy rowerowej, w technikach relaksacyjnych i podczas snu.

Metoda Buteyko w moim przekonaniu jest skuteczna w swoim działaniu a jednocześnie jest terapią łagodną , przynoszącą efekty przy systematycznej pracy z własnym oddechem. Będąc pod wrażeniem jej logicznego działania na organizm ,chciałbym przekazywać jej zasady osobom , które pracują nad własnym zdrowiem. Bardzo cieszy mnie perspektywa dzielenia się ćwiczeniami i wytycznymi dr Buteyko z jednoczesna pomocą innym w podnoszeniu jakości życia.

W swojej pracy i życiu codziennym stale dostrzegam rezultaty poprawy zdrowia swojego, bliskich i klientów łącząc prawidłowy anatomiczny oddech dr Buteyko, z masażem refleksologicznym.

Zapraszam do indywidualnej lub grupowej nauki prawidłowego i zdrowego oddechu oraz na przyjemny i relaksujący masaż refleksologiczny.